Janusz Pawul
Złota Agata wraz z trenerem Pando Bagladzisem na najwyższym podium
Złota Agata wraz z trenerem Pando Bagladzisem na najwyższym podium arch. pryw.
Była najmłodszą zawodniczką na macie, ale pokonała wszystkie rywalki

Agata Walerzak z Hutnika Pieńsk zdobyła złoto w kategorii 43 kg podczas rozgrywanych w Raciborzu Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetek i Juniorek. Podopieczna trenera Pandeli Bagladisa stoczyła pierwszą walkę z Anną Mycą z Dąbrowy Górniczej, aktualną brązową medalistką mistrzostw Europy kadetek, z którą wygrała przez położenie na łopatki w drugiej rundzie. Kolejne walki stoczyła z Alicją Pieksa oraz w finale z Katarzyną Kozak z Gryfa Chełm. To wielki sukces Agaty, zwłaszcza, że w zawodach brała udział jako najmłodsza zawodniczka - ma dopiero 14 lat! Dobry występ w Raciborzu sprawił, że zapaśniczka Hutnika została powołana do kadry Polski kadetek.
Turniej w Raciborzu rozegrany został w dn. 23-24 września i brało w nim udział 137 zawodniczek z 32 klubów.