IV liga dolnośląska - wyniki 5. kolejki

TOK
W derbowym meczu IV ligi dolnośląskiej BKS Bobrzanie nie sprostał w Kowarach Olimpii Grzegorz Bereziuk
Jak co tydzień IV liga dolnośląska przysporzyła kibicom wiele emocji. BKS Bobrzanie Bolesławiec przegrał w Kowarach z miejscową Olimpią 1:2. Przegrał też Piast Zawidów oraz Karkonosze Jelenia Góra. Granica pokonała u siebie z gości z Wąsosza.

Olimpia Kowary - BKS Bobrzanie Bolesławiec

Olimpia spotkanie z BKS Bobrzanie rozpoczęła z werwą i z miejsca stworzyła sobie dogodne okazje do zdobycia bramek. Już w pierwszej minucie Zatylny podał do Szujewskiego, a ten z odległości 6m przeniósł piłkę nad poprzeczką. 10 min później podobnie zachował się Milczarek. W międzyczasie odgryźć próbowali się gospodarze, jednak Ohagwu zabrakło precyzji w polu karnym. W 14 minucie po akcji Kuźniewskiego gola zdobył Szujewski. Na 2:0 podwyższył Udod. Po przerwie gracze trenera Krzysztofa Kapelana skupili się na bronieniu dostępu do własnej bramki. W 80. min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzenie Dzięgleskiego ręką powstrzymał Piskórz i arbiter wskazał na wapno. Sprawiedliwość wymierzył Wojciech Glanc. Ten sam zawodnik bliski był zapewnienia swojej ekipie punktu, jednak 2 min przed końcem minimalnie chybił z dystansu.

Granica Bogatynia - Orla Wąsosz

Granica grała z niepokonaną Orlą i po 26 min gry prowadziła już 2:0 po golach Pietkiewicza oraz Sawickiego. Niepokonani dotychczas goście jednak nie odpuszczali i przed przerwą zdołali odrobić straty. Najpierw w 34. min Niedźwiecki pokonał Czekańskiego strzałem z rzutu wolnego, a tuż przed przerwą po podaniu z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Łukasz Stuczyk. Po przerwie zespół trenera Słomiaka ponownie na prowadzenie wyprowadził Szydło, który zamknął dośrodkowanie Janiaka z rzutu rożnego. Kolejne gole dołożyli Pietkiewicz oraz Sawicki. Rozmiary porażki zmniejszył rezerwowy Jurga. – To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Wciąż drużyna ma jednak nad czym pracować – powiedział konsultant ds. mediów Granicy Andrzej Lipko.

Piast i Karkonosze "na tarczy"

Niestety 5. kolejka IV ligi dolnośląskiej nie była szczęśliwa dla dwóch pozostałych zespołów z naszego regionu. Karkonosze uległy w Legnicy rezerwom Miedzi 0:3, a Piast uległ na boisku rywala w Wielkiej Lipie 4:1. Sokół przeważał przez większą część meczu, ale na wygraną musiał solidnie popracować. Wynik otworzył Jędrzejewski. Po godzinie gry na 2:0 podwyższył Poważny. Piast nie odpuszczał. W 65. min dośrodkowanie Bryjaka głową udanie zamknął Siciński. Po chwili gospodarzy uratowała poprzeczka, a następnie bramkarz Sokoła wygrał pojedynek sam na sam z R. Sareło. Od 67. min miejscowi ponadto musieli radzić sobie w osłabieniu, gdyż za dwie żółte kartki boisko musiał odpuścić Tomanik. Sokół ostatecznie przetrwał trudny fragment i w końcówce strzelił dwa gole.

LZS Stary Śleszów - AKS Strzegom 5:0, Sokół Wielka Lipa - Piast Zawidów 4:1 (Jędrzejewski 40, 89, Poważny 60, Warchoł 80 – Siciński 65), Olimpia Kowary - BKS Bobrzanie Bolesławiec 2:1 (Szujewski 14, Udod 24 – W. Glanc 80-karny), Granica Bogatynia - Orla Wąsosz 5:3 (Pietkiewicz 8, 72, Sawicki 26, 72, Szydło 60 – Niedźwiecki 34, Stuczyk 45, Jurga 90), Orzeł Ząbkowice Śląskie - KP Brzeg Dolny 1:2, Kuźnia Jawor - MKS Szczawno Zdrój 0:3, Miedź Legnica - Karkonosze Jelenia Góra 3:0, Orkan Szczedrzykowice - Pogoń Oleśnica 4:0

autor: Grzegorz Bereziuk