Koszykówka: Turów Zgorzelec pokonał Basket Poznań

Grzegorz Bereziuk
Torey Thomas (z lewej) przebywał na parkiecie aż 45 minut
Torey Thomas (z lewej) przebywał na parkiecie aż 45 minut Grzegorz Bereziuk
Już początek meczu Turowa Zgorzelec z Basketem Poznań zwiastował ciekawy spektakl. Gospodarze po wyrównanej pierwszej kwarcie, dzięki trzypunktowym akcjom Davida Jacksona, zdołali odskoczyć na dystans 6 oczek (20:14).

Kto myślał, że zgorzelczanie opanują wydarzenia na parkiecie i będą kontrolować przebieg meczu, musiał się zdziwić. Poznaniacy, głównie dzięki świetnej dyspozycji Piotra Stelmacha, szybko odrobili straty. Pierwszą połowę gracze z Dolnego Śląska wygrali jednak 36:35.

Obraz gry nie uległ zmianie po przerwie. Wynik cały czas oscylował wokół remisu. To głównie dzięki słabej skuteczności gospodarzy, którzy niemiłosiernie pudłowali z różnych fragmentów parkietu. W czwartej kwarcie goście zwietrzyli swoją szansę i zdołali wyjść na prowadzenie. Na 27 sek. przed końcem po rzucie z dystansu w wykonaniu Sasy Ocokoljicia PBG Basket wygrywał 61:59. W ostatniej akcji David Jackson zdołał jednak doprowadzić do dogrywki. W dodatkowych 5 min goście także byli bliżsi zwycięstwa. Skórę PGE Turowowi uratował jednak Torey Thomas, który rzutem zza linii 675cm doprowadził do drugiej dogrywki. W niej nie było już niedomówień. Z dystansu jak natchnieni trafiali Konrad Wysocki, Marco Brkić i Torey Thomas, a zgorzelczanie ostatecznie wygrali 84:76.

PGE Turów wciąż ma szanse na pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym. Warunki są dwa - gracze trenera Jacka Win-nickiego muszą wygrać w niedzielę na wyjeździe z Treflem Sopot, a Asseco Prokom Gdynia musi przegrać jeden z dwóch pojedynków z AZS-em Koszalin lub Anwilem we Włocławku.

PGE Turów Zgorzelec - PBG Basket Poznań 84:76 (20:14, 16:21, 13:12, 12:14, d. 6:6, d. 17:9)

Turów: Thomas 22 (4), Tomaszek 12, Jackson 12 (1), Kuebler 11 (3), Zigeranović 9, Brkić 8 (2), Wysocki 7 (1), Gabiński 3, Kickert 0.

Basket: Stelmach 20 (4), Kulig 10 (1), Surmacz 9 (1), Ocokoljić 8 (2), Dąbrowski 7 (1), Miller 7 (1), Wiśniewski 5 (1), Hawkins 5 (1), Tuljković 5 (1).