Lider na kolanach. Apis Jędrzychowice przegrał z Górnikiem Złotoryja

Grzegorz Bereziuk
Trwają rozgrywki w czwartej lidze. Niespodziewanej porażki na swoim boisku doznał Apis Jędrzychowice, który przegrał z Górnikiem Złotoryja 0:3. Apis wciąż jednak prowadzi w tabeli.

Górnik jest postrachem faworytów. Po ograniu na wyjeździe AKS zespół trenera Eugeniusza Oleśkiewicza pokonał kolejnego pretendenta do triumfu w rozgrywkach. W Jędrzychowicach goście od początku sprawiali lepsze wrażenie i wygrali w pełni zasłużenie. Złotoryjanie wyszli na prowadzenie już w 14. min kiedy Konrada Skórę do kapitulacji zmusił Karol Nowosielski. Po objęciu prowadzenia przyjezdni nie spuścili z tonu tylko ambitnie walczyli o kolejnego gola. Górnikowi prowadzenie udało się podwyższyć w 38. min. Wówczas piłkę do bramki gospodarzy skierował Marcin Baszczak. Tuż po zmianie stron niefortunna interwencja przydarzyła się Adrianowi Woźniczce i było 0:3. Lider tego dnia nie był w stanie odpowiedzieć choćby honorowym trafieniem. Mimo porażki Apis utrzymał prowadzenie w tabeli ale ma tyle samo punktów co AKS Strzegom i Chrobry II Głogów.

Mecz wygrały natomiast Karkonosze Jelenia Góra, które pokonały na wyjeździe KS Legnickie Pole 3:1. Pierwsza połowa nie zwiastowała sukcesu jeleniogórzan, którym ostatnio w meczach wyjazdowych nie wiodło się najlepiej. Do przerwy to gospodarze prowadzili 1:0 za sprawą Adama Wasilewskiego. W drugiej połowie biało - niebiescy przejęli jednak inicjatywę i wypunktowali rywala. W 66. min wyrównał Robert Lekszycki, który pojawił się na placu gry 5 minut wcześniej. Ten sam piłkarz kwadrans przed końcem odwrócił wynik. Nie mających nic do stracenia odkrytych gospodarzy skarcił w końcówce Patryk Bębenek.

Zwycięstwa odniosły też pozostałe drużyny z naszego regionu. Lotnik Jeżów Sudecki zwyciężył Spartę Rudna 3:1, a Gryf Gryfów Śl. ograł Stal Chocianów 2:1.