Medale dla łuczników z Jeleniej Góry

ALKA
Zawodnicy jeleniogórskigo klubu MKS Bobry wywalczyli medale w niemieckim Zittau w Pucharze Trzech Krajów.

W konkurencji łuków bloczkowych w kategoriach do 20, 40 i 45 lat zwyciężyli Patryk Skupin, Ryszard Zygmunt i Andrzej Trzebiński.

W łukach klasycznych rywalizację w grupie do 14 lat zdominował Wiktor Piotrowski.

Drugie miejsce w kategoriach do 12, 14 i 17 lat kolejno wystrzelali Marcin Mędoń, Mateusz Rudy, Magdalena Wawrzyniak i Bartosz Maciejewski.

Trener i jednocześnie prezes jeleniogórskich Bobrów Henryk Chemicz cieszył się ponadto z sukcesów w klasyfikacji drużynowej. Zespół łuków bloczkowych w składzie: Andrzej Trzebiński, Ryszard Zygmunt i Patryk Skupin zajął pierwsze miejsce.

Na brązowym podium stanęła ekipa łuków klasycznych: Bartosz Maciejewski, Wiktor Piotrowski i Mateusz Rudy.

System rozgrywania zawodów o Puchar Trzech Krajów różnił się od tego, który obowiązuje w Polsce. Łucznicy z MKS Bobry strzelali z dłuższych odległości, co nie przeszkodziło im w zwycięstwach. W sumie stawali na podium dziesięć razy.