Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cmentarz dla koni w Kliczkowie. Jedyny taki w Polsce. Zwiedzanie 2022

Paulina Gadomska
Paulina Gadomska
Tyle jest pięknych miejsc na Dolnym Śląsku. Tym razem zabieramy Was na spacer do Zamku Kliczków, na cmentarz koni oraz geologiczną ścieżką edukacyjną wzdłuż Kwisy. To kolejne miejsca, które warto odwiedzić podczas rodzinnego wypadu.

Spis treści

Zachwycający zamek i piękny park. ZWIEDZANIE 2022

Zamek Kliczków miał sporo szczęścia. W 1999 roku trafił w prywatne ręce i został odrestaurowany, a w jego wnętrzu utworzono hotel, który cieszy się sporą popularnością wśród turystów. Można przyjechać tam na wypoczynek, wziąć udział w nocnym zwiedzaniu, smacznie zjeść w zamkowej restauracji czy wybrać się na spacer wokół imponującego obiektu.

Na terenie zespołu zamkowego organizowane są zawody jeździeckie, wyścigi psich zaprzęgów oraz obchody święta myśliwskiego. W okresie świąt Bożego Narodzenia odbywają się tutaj jarmarki i kiermasze oraz czynne jest lodowisko, z którego nawet teraz chętni mogą korzystać.

Cennik 2022

Dorośli: 25 PLN za osobę

Dzieci 4-15 lat: 18 PLN za osobę

Dzieci poniżej 4 lat: bezpłatnie

Indywidualne zwiedzanie Zamku Kliczków z przewodnikiem odbywa się w każdym tygodniu od poniedziałku do niedzieli.

Zwiedzanie od poniedziałku do piątku odbywa się w godzinach 11:00, 13:00, 15:00, a w soboty i niedziele w godzinach: 12.00, 13.00, 14.00, 15.00

Jak dojechać do Zamku Kliczków? MAPA

Cmentarz koni. Jedyny w Polsce

Jeszcze w latach 50-tych na cmentarzu było kilkanaście nagrobków. Właściciele grzebali tutaj swoje ukochane zamkowe konie i psy. Dziś w miejscu tym zostały tylko trzy płyty nagrobne, z czego jedna ustawiona została tutaj kilka lat temu. Pozostałe płyty najprawdopodobniej zostały wykorzystane przez mieszkańców do budowy okolicznych domów.

Gdzie znajduje się cmentarz koni? MAPA

Dzban, Pupa Słonia i ścieżka geologiczna

Malownicze krajobrazy czekają nas podczas spaceru dwukilometrową geologiczną ścieżką edukacyjną. Miłośnicy spacerów mogą sobie ją śmiało wydłużyć przechodząc przez kładkę nad Kwisą na drugi brzeg.

Ścieżka rozpoczyna się przy przy urzędzie gminy w Osiecznicy (tablica informacyjna z przebiegiem ścieżki) i prowadzi koło domu Wernera – polskiego twórcy geologii, przedstawia kwarcyty paleogleby, trzeciorzędowy węgiel brunatny, piaskowce kredowe- Dzban i Pupa Słonia, i osady triasu. Po drodze mijamy elektrownie wodną, taras widokowy oraz wieżę, z której można podziwiać urokliwe krajobrazy.

To fajny pomysł na wycieczkę z całą rodziną. Zobaczcie!

Cmentarz dla koni w Kliczkowie. Jedyny taki w Polsce. Zwiedzanie 2022

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na zgorzelec.naszemiasto.pl Nasze Miasto