Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Są już wyniki! Te projekty powstaną w Zgorzelcu dzięki głosom mieszkańców. Jesteście ciekawi, które marzenia się ziszczą?

Paulina Gadomska
Paulina Gadomska
Parkrun Park Nadnyski został powołany jako 83. lokalizacja w Polsce w grudniu 2021 roku. Nasza malownicza nadnyska trasa - dwie pętle o łącznej długości 5 km, każdorazowo, co sobotę, jest znakowana przed każdym spotkaniem przez wolontariuszy obsługujących daną edycję. Zadanie ma na celu realizację dedykowanego, stałego i trwałego (metaloplastyka) oznakowania trasy i rozwinięcie podstawowej infrastruktury spotkań z cyklu "parkrun Park Nadnyski", służąc zarówno uczestnikom, jak i wolontariuszom odpowiedzialnym za organizację. Oznakowanie obejmie ustawienie tablicy zawierającej podstawowe informacje o inicjatywie, mapę trasy oraz odnośniki do strony projektu ( https://www.parkrun.pl/parknadnyski ) oraz strzałki kierunkowe z informacją o dystansie, rozmieszczone wzdłuż całej trasy. Tablica, zaprojektowana przez doświadczonych grafików współpracujących z parkrun Polska, w layoucie spójnym z linią graficzną parkrun Global, zostanie przygotowana w językach polskim i niemieckim. Ponad 30 spotkań, które odbyły się do tej pory, pozwoliło na wypracowanie sprawnej formuły organizacji oraz poznanie nawyków i potrzeb uczestników, dlatego oznakowanie chcielibyśmy uzupełnić o dodatkowe elementy infrastruktury (mała architektura) w okolicy startu i mety - stolik (do tej pory używany jest przenośny, turystyczny), służący serwowaniu napojów i przekąsek oraz stojak rowerowy z logiem i napisem "parkrun Park Nadnyski Zgorzelec" i słupek, pełniący rolę wieszaka dla kurtek i okryć wierzchnich uczestników. Elementy te zostaną zaprojektowane i wykonane tak, by dobrze wkomponować się w już istniejącą infrastrukturę tego fragmentu Parku Nadnyskiego (estetyczna metaloplastyka).
Parkrun Park Nadnyski został powołany jako 83. lokalizacja w Polsce w grudniu 2021 roku. Nasza malownicza nadnyska trasa - dwie pętle o łącznej długości 5 km, każdorazowo, co sobotę, jest znakowana przed każdym spotkaniem przez wolontariuszy obsługujących daną edycję. Zadanie ma na celu realizację dedykowanego, stałego i trwałego (metaloplastyka) oznakowania trasy i rozwinięcie podstawowej infrastruktury spotkań z cyklu "parkrun Park Nadnyski", służąc zarówno uczestnikom, jak i wolontariuszom odpowiedzialnym za organizację. Oznakowanie obejmie ustawienie tablicy zawierającej podstawowe informacje o inicjatywie, mapę trasy oraz odnośniki do strony projektu ( https://www.parkrun.pl/parknadnyski ) oraz strzałki kierunkowe z informacją o dystansie, rozmieszczone wzdłuż całej trasy. Tablica, zaprojektowana przez doświadczonych grafików współpracujących z parkrun Polska, w layoucie spójnym z linią graficzną parkrun Global, zostanie przygotowana w językach polskim i niemieckim. Ponad 30 spotkań, które odbyły się do tej pory, pozwoliło na wypracowanie sprawnej formuły organizacji oraz poznanie nawyków i potrzeb uczestników, dlatego oznakowanie chcielibyśmy uzupełnić o dodatkowe elementy infrastruktury (mała architektura) w okolicy startu i mety - stolik (do tej pory używany jest przenośny, turystyczny), służący serwowaniu napojów i przekąsek oraz stojak rowerowy z logiem i napisem "parkrun Park Nadnyski Zgorzelec" i słupek, pełniący rolę wieszaka dla kurtek i okryć wierzchnich uczestników. Elementy te zostaną zaprojektowane i wykonane tak, by dobrze wkomponować się w już istniejącą infrastrukturę tego fragmentu Parku Nadnyskiego (estetyczna metaloplastyka). Parkrun Park Nadnyski
Zgorzelczanie mieli głos! I jak go wykorzystali? Sprawdźcie jakie projekty zostaną sfinansowane w ramach zgorzeleckiego Budżetu Obywatelskiego. Te najbardziej podobały się mieszkańcom Zgorzelca!

Przez dwa tygodnie na stronie bo.zgorzelec.eu trwało głosowanie mieszkańców Zgorzelca na projekty, które również mieszkańcy Zgorzelca zgłosili. Z dziesięciu pomysłów zgorzelczanie wybrali cztery, które powstaną w 2023 roku. Pula przeznaczona na te realizacje wynosiła 350 000 zł.

- W głosowaniu elektronicznym wzięło udział 1170 osoby. 1165 głosy zostały oddane prawidłowo, natomiast 5 głosów system zakwalifikował jako głosy nieważne. Najliczniej zagłosowali zgorzelczanie z grupy wiekowej 31-45 lat – 38 % głosów. Głosowanie pozostałych grup wiekowych kształtowało się na następująco: 46-60 lat – 27%, powyżej 60 lat – 23% i poniżej 30 lat – 19%- czytamy na stronie zgorzeleckiego magistratu.

Które projekty zostaną zrealizowane? Sprawdźcie w naszej galerii!

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na zgorzelec.naszemiasto.pl Nasze Miasto