Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sławnikowice: Ten pałac jest jak z bajki! Jeśli chcesz poczuć się jak książę lub księżniczka, to może być twój

Justyna Orlik
Justyna Orlik
Tak wygląda pałac w Sławnikowicach z zewnątrz
Tak wygląda pałac w Sławnikowicach z zewnątrz otodom.pl
Pałac w Sławnikowicach jest jednym z tych, które ocalały po II wojnie światowej i czasach PRL-u. Nie został zniszczony ani zrównany z ziemią, więc wciąż zachwyca. Jego aktualni właściciele przebudowali i zaaranżowali stylowe wnętrza, a dziś decydują się na jego sprzedać. Cena? 5 600 000 zł

Spis treści

Historia pałacu w Sławnikowicach

Dwór w dawnej wsi Leslingswalde powstał najprawdopodobniej już w 1810 roku, a w 1864 roku jego właścicielem został Artur von Witzleben, który zarządzał nim przez kilkadziesiąt lat. Dziedzicem włości w Sławnikowicach był syn Wilhelm i mieszkał w nim do wybuchu II wojny światowej. Od lat 40-tych XX wieku do 2000 roku w pałacu zorganizowano szkołę, a w latach 2001-2005 zajmowało się nim Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gronów, Przesieczany, Sławnikowice oraz Fundacja Tschirnhaus Museion. To dzięki jej staraniom w 2003 roku w historycznym dworze gościł Tadeusz Różewicz.

Zabytkowy piecotodom.pl

Twórca porcelany miśnieńskiej mieszkał w Sławnikowicach

Ehrenfried Walther von Tschirnhaus był najsłynniejszym właścicielem Sławnikowic oraz niezwykłego pałacu, który zamieszkiwał przed Arturem von Witzlebenem. Filozof oraz naukowiec zasłynął z produkcji wielkich, wklęsłych luster oraz z odkrycia tajemnicy produkcji porcelany. Po śmierci Tschirnhausa zaczęto produkować wynalezioną przez niego porcelanę w Miśni.

Co wchodzi w skład pałacu w Sławnikowicach?

Na parterze budynku mieści się 7 przepięknych sal, spełniających funkcję salonów, bawialni, jadalni, kuchni ze spiżarnią i galerii sztuki z atelier. Szerokie schody prowadzą na piętro o powierzchni, gdzie do dyspozycji jest 6 sypialni z łazienkami, biblioteka oraz salon o powierzchni 45 m2, dodatkowo dwa mniejsze pomieszczenia.

Poddasze pałacu to bardzo wysokie wnętrze o powierzchni 385,9 m.kw. do zaadaptowania na kilka apartamentów. W odrestaurowanej jasnej i ogrzewanej suterynie z dużymi oknami o powierzchni 334,5 m.kw, znajduje się kuchnia, pralnia i wiele większych i mniejszych pomieszczeń.

Przypałacowy stawotodom.pl

Pałac w Sławnikowicach położony jest w parku z zabytkowym starodrzewiem, który jest częścią dawnego zespołu folwarczno - parkowego. W pobliżu znajduje się piękny, średniowieczny kościołek. Wzdłuż parku przebiega pielgrzymkowa droga Świętego Jakuba, a na wschód są tylko pola i lasy należące do Puszczy Zgorzeleckiej.

Jak dojechać do pałacu w Sławnikowicach? Mapka dojazdu

Jak wygląda pałac na fotografiach? Zobaczcie niesamowite wnętrza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zgorzelec.naszemiasto.pl Nasze Miasto