Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu grudziądzkiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu grudziądzkiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu grudziądzkiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KUCHARSKI Mieczysław: pozycja 1 : 2,95% (722 głosów)
- KURZYŃSKA-SIUDAK Agnieszka Maria: pozycja 2 : 2,95% (722 głosów)
- MARKUSZEWSKI Piotr Józef: pozycja 3 : 2,95% (722 głosów)
- CZAPLA Jerzy Paweł: pozycja 4 : 2,95% (722 głosów)
- KALISZEWSKA Sylwia Magdalena: pozycja 5 : 2,95% (722 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BANDURSKI Adam: pozycja 1 : 2,86% (698 głosów)
- CHMARZYŃSKA Jolanta Maria: pozycja 2 : 2,86% (698 głosów)
- JĘDRZEJEWSKI Łukasz Miłosz: pozycja 3 : 2,86% (698 głosów)
- DERĘGOWSKA Tatiana Beata: pozycja 4 : 2,86% (698 głosów)
- RATHSMANN-DZIEMIAŃCZUK Teresa: pozycja 5 : 2,86% (698 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:
- DZIADZIO Marcin: pozycja 1 : 4,9% (1 197 głosów)
- KLUCZNIK Krzysztof Robert: pozycja 2 : 4,9% (1 197 głosów)
- KASZUBA Małgorzata Edyta: pozycja 3 : 4,9% (1 197 głosów)
- OSSOWSKI Piotr: pozycja 4 : 4,9% (1 197 głosów)
- WYDRA Agnieszka Anna: pozycja 5 : 4,9% (1 197 głosów)
- CEBULKA Tomasz Jan: pozycja 6 : 4,9% (1 197 głosów)
- SKRZECZKOWSKA Joanna: pozycja 7 : 4,9% (1 197 głosów)
KOMITET WYBORCZY MIĘDZYGMINNE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE-MPS:
- PIECHOTA Marcin Paweł: pozycja 1 : 2,14% (524 głosów)
- WIŚNIEWSKI Jacek Grzegorz: pozycja 2 : 2,14% (524 głosów)
- SZULC Maciej Wojciech: pozycja 3 : 2,14% (524 głosów)
- PAWLIKOWSKA-GRALLA Dorota Justyna: pozycja 4 : 2,14% (524 głosów)
- DALGA-KANIECKA Katarzyna: pozycja 5 : 2,14% (524 głosów)
- KOWALSKI Henryk: pozycja 6 : 2,14% (524 głosów)
- KALINOWSKA Natalia: pozycja 7 : 2,14% (524 głosów)
KOMITET WYBORCZY WSPÓLNA INICJATYWA SAMORZĄDOWA Z SIEDZIBĄ W GRUCIE:
- NOWAKOWSKI Dariusz: pozycja 1 : 0,8% (195 głosów)
- GRZESIK Adam Paweł: pozycja 2 : 0,8% (195 głosów)
- WILKIEWICZ Dorota: pozycja 3 : 0,8% (195 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAM OLEJNIK - WSPÓŁPRACA I ROZWÓJ:
- DOBEK Barbara Joanna: pozycja 1 : 2,75% (673 głosów)
- STACHOWSKI Aleksander Michał: pozycja 2 : 2,75% (673 głosów)
- WOŁOSZYN Marcin Hubert: pozycja 3 : 2,75% (673 głosów)
- SZLITKUS Grzegorz Wojciech: pozycja 4 : 2,75% (673 głosów)
- MIŁKOWSKA Elżbieta: pozycja 5 : 2,75% (673 głosów)
- BIAŁOWĄS Agnieszka Małgorzata: pozycja 6 : 2,75% (673 głosów)
- WOJTKOWIAK Wojciech Franciszek: pozycja 7 : 2,75% (673 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu grudziądzkiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GUZOWSKI Mirosław Bernard: pozycja 1 : 5,38% (618 głosów)
- DUSZYŃSKA Monika Karolina: pozycja 2 : 5,38% (618 głosów)
- WENTOWSKA Karolina Anna: pozycja 3 : 5,38% (618 głosów)
- CHMIELEWSKI Jarosław Rafał: pozycja 4 : 5,38% (618 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZEMBRZUSKA-PODZENDEK Aleksandra: pozycja 1 : 4,63% (532 głosów)
- SUŁEK Krzysztof Stanisław: pozycja 2 : 4,63% (532 głosów)
- ADAMASZEK Piotr Adam: pozycja 3 : 4,63% (532 głosów)
- MĄDZIELEWSKA Justyna Maria: pozycja 4 : 4,63% (532 głosów)
- KLONOWSKI Krzysztof Piotr: pozycja 5 : 4,63% (532 głosów)
KOMITET WYBORCZY MIĘDZYGMINNE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE-MPS:
- NEHRING Roman Bonifacy: pozycja 1 : 1,79% (206 głosów)
- STASIAK Ariel Paweł: pozycja 2 : 1,79% (206 głosów)
- CZOCHARA Kamila: pozycja 3 : 1,79% (206 głosów)
KOMITET WYBORCZY WSPÓLNA INICJATYWA SAMORZĄDOWA Z SIEDZIBĄ W GRUCIE:
- CZARNUCH Marek Kazimierz: pozycja 1 : 6,59% (756 głosów)
- BEYER Wojciech: pozycja 2 : 6,59% (756 głosów)
- MAC Karolina: pozycja 3 : 6,59% (756 głosów)
- BŁAŻYŃSKI Maciej Paweł: pozycja 4 : 6,59% (756 głosów)
- OSIŃSKA-PŁAWIŃSKA Sylwia: pozycja 5 : 6,59% (756 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAM OLEJNIK - WSPÓŁPRACA I ROZWÓJ:
- JASIŃSKA Joanna: pozycja 1 : 3,4% (390 głosów)
- GŁOWACKI Robert Piotr: pozycja 2 : 3,4% (390 głosów)
- KRZEMIŃSKI Jacek Michał: pozycja 3 : 3,4% (390 głosów)
- PIETRAS Milena Magdalena: pozycja 4 : 3,4% (390 głosów)
- KANDYBA Maria Magdalena: pozycja 5 : 3,4% (390 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu grudziądzkiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NADWORNY Tomasz Dariusz: pozycja 1 : 4,09% (663 głosów)
- DULSKA Kinga Ksenia: pozycja 2 : 4,09% (663 głosów)
- RADZISZEWSKA Janina Krzysztofa: pozycja 3 : 4,09% (663 głosów)
- LIGĘZA Henryk Jan: pozycja 4 : 4,09% (663 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZIELIŃSKA Grażyna: pozycja 1 : 5,01% (812 głosów)
- MALINOWSKA Anna: pozycja 2 : 5,01% (812 głosów)
- KURZYŃSKI Kazimierz Klemens: pozycja 3 : 5,01% (812 głosów)
- LEWANDOWSKA Ewelina: pozycja 4 : 5,01% (812 głosów)
- RYDECKI Andrzej: pozycja 5 : 5,01% (812 głosów)
KOMITET WYBORCZY MIĘDZYGMINNE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE-MPS:
- GÓRAL Andrzej Wacław: pozycja 1 : 2,51% (407 głosów)
- PAWLAK Hanna: pozycja 2 : 2,51% (407 głosów)
- JABŁOŃSKI Karol Szczepan: pozycja 3 : 2,51% (407 głosów)
- OLECH Zbigniew Stanisław: pozycja 4 : 2,51% (407 głosów)
- ROSIŃSKA Anna Maria: pozycja 5 : 2,51% (407 głosów)
KOMITET WYBORCZY WSPÓLNA INICJATYWA SAMORZĄDOWA Z SIEDZIBĄ W GRUCIE:
- MAJ Ireneusz Stefan: pozycja 1 : 3,58% (581 głosów)
- CHODUBSKI Krzysztof: pozycja 2 : 3,58% (581 głosów)
- TETELA Marek Zbigniew: pozycja 3 : 3,58% (581 głosów)
- MALICKA Bernadeta: pozycja 4 : 3,58% (581 głosów)
- BOROWSKA Bożena: pozycja 5 : 3,58% (581 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAM OLEJNIK - WSPÓŁPRACA I ROZWÓJ:
- OLEJNIK Adam Andrzej: pozycja 1 : 5,62% (911 głosów)
- DARŁAK Jolanta Maria: pozycja 2 : 5,62% (911 głosów)
- SCHMIDT Hanna Anna: pozycja 3 : 5,62% (911 głosów)
- BEDNARCZYK Sylwester: pozycja 4 : 5,62% (911 głosów)
- PIŁAT-WYRWIŃSKA Patrycja Ewa: pozycja 5 : 5,62% (911 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu grudziądzkiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOTOWICZ Dawid Paweł: pozycja 1 : 4,49% (985 głosów)
- KALISZEWSKI Tomasz Wojciech: pozycja 2 : 4,49% (985 głosów)
- RACHWALSKA Anna: pozycja 3 : 4,49% (985 głosów)
- KRASNODĘBSKA Małgorzata: pozycja 4 : 4,49% (985 głosów)
- TOPOLEWSKA Oliwia: pozycja 5 : 4,49% (985 głosów)
- JUREK Mateusz: pozycja 6 : 4,49% (985 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MASIOTA Grzegorz Piotr: pozycja 1 : 2,57% (564 głosów)
- CHRUŚCICKI Rafał: pozycja 2 : 2,57% (564 głosów)
- SMOLIŃSKA Grażyna Helena: pozycja 3 : 2,57% (564 głosów)
- NIEDZWIEDZINSKA Iwona Katarzyna: pozycja 4 : 2,57% (564 głosów)
- PUCZKOWSKI Tadeusz Marek: pozycja 5 : 2,57% (564 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:
- DEMBEK Marzena Teresa: pozycja 1 : 2,54% (558 głosów)
- OSMAŃSKA Beata Kamilla: pozycja 2 : 2,54% (558 głosów)
- KOSTRZEWSKI Edmund: pozycja 3 : 2,54% (558 głosów)
- WIERZCHOWSKA Monika: pozycja 4 : 2,54% (558 głosów)
- PIŁAT Sławomir Stefan: pozycja 5 : 2,54% (558 głosów)
- KIKULSKI Wiesław Kazimierz: pozycja 6 : 2,54% (558 głosów)
KOMITET WYBORCZY MIĘDZYGMINNE POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE-MPS:
- KOWALKOWSKA Halina: pozycja 1 : 1,8% (394 głosów)
- PLESS Wojciech Arkadiusz: pozycja 2 : 1,8% (394 głosów)
- RÓŻAŃSKI Janusz Stanisław: pozycja 3 : 1,8% (394 głosów)
- NOWACZEK Aleksandra Anna: pozycja 4 : 1,8% (394 głosów)
- RUTKOWSKI Roman Krzysztof: pozycja 5 : 1,8% (394 głosów)
KOMITET WYBORCZY WSPÓLNA INICJATYWA SAMORZĄDOWA Z SIEDZIBĄ W GRUCIE:
- NIEDZIN Agnieszka Dorota: pozycja 1 : 3,28% (720 głosów)
- LASKOWSKA Zofia Stanisława: pozycja 2 : 3,28% (720 głosów)
- CHYŁA Sławomir Jan: pozycja 3 : 3,28% (720 głosów)
- DUDEK Katarzyna Zofia: pozycja 4 : 3,28% (720 głosów)
- DOBROWOLSKI Mirosław: pozycja 5 : 3,28% (720 głosów)
- MOSSAKOWSKI Mateusz: pozycja 6 : 3,28% (720 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAM OLEJNIK - WSPÓŁPRACA I ROZWÓJ:
- ZADYKOWICZ Aleksander: pozycja 1 : 2,7% (593 głosów)
- WRZOS Magdalena Beata: pozycja 2 : 2,7% (593 głosów)
- NOWACKA Krzysztofa Aleksandra: pozycja 3 : 2,7% (593 głosów)
- PĘKSA Hanna Barbara: pozycja 4 : 2,7% (593 głosów)
- DUMAŁA Sławomir Dariusz: pozycja 5 : 2,7% (593 głosów)
- JANC Zdzisław Jerzy: pozycja 6 : 2,7% (593 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Rada powiatu - jakie są jej zadania?
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?