Wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Grudziądzu
Pojawiły się już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Grudziądzu podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- GLAMOWSKI Maciej Jan - KWW SOJUSZ OBYWATELSKI GRUDZIĄDZ MACIEJ GLAMOWSKI: 68,2% (18 445 głosów)
- KOSIŃSKI Krzysztof Roman - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 19,47% (5 266 głosów)
- NOWAK Marek - KWW NOWA DROGA CZAS GRUDZIĄDZA: 12,32% (3 333 głosów)
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4
Mamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JONIEC Miłosz: pozycja 1 : 3,05% (1 233 głosów)
- WOŁOWSKI Tomasz Piotr: pozycja 2 : 3,05% (1 233 głosów)
- MORCZYŃSKI Piotr Szymon: pozycja 3 : 3,05% (1 233 głosów)
- OSSOWSKA-NEUMANN Małgorzata Katarzyna: pozycja 4 : 3,05% (1 233 głosów)
- PŁAWIŃSKA-JASIŃSKA Teresa Małgorzata: pozycja 5 : 3,05% (1 233 głosów)
- KACZERSKA Dominika Anna: pozycja 6 : 3,05% (1 233 głosów)
- SULERZYCKI Krzysztof Andrzej: pozycja 7 : 3,05% (1 233 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JEZIERSKI Piotr: pozycja 1 : 5,66% (2 291 głosów)
- KOPKOWSKI Jakub Kornel: pozycja 2 : 5,66% (2 291 głosów)
- KONIECZNA Judyta Gizela: pozycja 3 : 5,66% (2 291 głosów)
- BIERNACKA-GRZANKA Izabela Magdalena: pozycja 4 : 5,66% (2 291 głosów)
- CZERWIŃSKA Monika Anna: pozycja 5 : 5,66% (2 291 głosów)
- CHYLEWSKI Rafał Piotr: pozycja 6 : 5,66% (2 291 głosów)
- KUBALSKI Robert: pozycja 7 : 5,66% (2 291 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA DROGA CZAS GRUDZIĄDZA:
- GOSZKA Arkadiusz Krzysztof: pozycja 1 : 2,29% (926 głosów)
- WRZOS Jacek Bolesław: pozycja 2 : 2,29% (926 głosów)
- BORYŃ Jarosław Marek: pozycja 3 : 2,29% (926 głosów)
- SARNOWSKI Roman Bernard: pozycja 4 : 2,29% (926 głosów)
- SZCZEPANIAK Monika Maria: pozycja 5 : 2,29% (926 głosów)
- GRACZKOWSKA Danuta Henryka: pozycja 6 : 2,29% (926 głosów)
- ŁASIŃSKA Aleksandra: pozycja 7 : 2,29% (926 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOJUSZ OBYWATELSKI GRUDZIĄDZ MACIEJ GLAMOWSKI:
- LEWANDOWSKA Róża Alina: pozycja 1 : 3,29% (1 334 głosów)
- KULERSKI Piotr Marian: pozycja 2 : 3,29% (1 334 głosów)
- ZIELIŃSKA Izabela Magdalena: pozycja 3 : 3,29% (1 334 głosów)
- MALINOWSKA Anna Małgorzata: pozycja 4 : 3,29% (1 334 głosów)
- GAWROŃSKI Krzysztof Janusz: pozycja 5 : 3,29% (1 334 głosów)
- GAJEWSKI Bernard: pozycja 6 : 3,29% (1 334 głosów)
- PIOTROWIAK Andrzej Alfons: pozycja 7 : 3,29% (1 334 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MAKOWSKA Marzena Maria: pozycja 1 : 3,24% (1 011 głosów)
- POKORSKI Paweł: pozycja 2 : 3,24% (1 011 głosów)
- KLEIN Grzegorz: pozycja 3 : 3,24% (1 011 głosów)
- WIŚNIEWSKA Renata Bogumiła: pozycja 4 : 3,24% (1 011 głosów)
- NALASKOWSKI Jacek Andrzej: pozycja 5 : 3,24% (1 011 głosów)
- WIERZBICKI Jarosław: pozycja 6 : 3,24% (1 011 głosów)
- SALAMON Karina: pozycja 7 : 3,24% (1 011 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- NAPOLSKI Paweł: pozycja 1 : 5,27% (1 646 głosów)
- MISIEWICZ Krzysztof Roman: pozycja 2 : 5,27% (1 646 głosów)
- AMBROSIUS-OKOŃSKA Małgorzata Daniela: pozycja 3 : 5,27% (1 646 głosów)
- GRALAK Marcin: pozycja 4 : 5,27% (1 646 głosów)
- SZYMCZYK Aleksandra Maria: pozycja 5 : 5,27% (1 646 głosów)
- DEJEWSKA Katarzyna: pozycja 6 : 5,27% (1 646 głosów)
- ŚLUSARSKI Przemysław: pozycja 7 : 5,27% (1 646 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA DROGA CZAS GRUDZIĄDZA:
- RÓŻYCKI Zenon Czesław: pozycja 1 : 1,44% (451 głosów)
- ROMAŃSKI Paweł Krzysztof: pozycja 2 : 1,44% (451 głosów)
- CHYŁA Wojciech Andrzej: pozycja 3 : 1,44% (451 głosów)
- BIDUŁA Beata: pozycja 4 : 1,44% (451 głosów)
- STEINKE Dorota: pozycja 5 : 1,44% (451 głosów)
- BLAUZA Sylwia Anna: pozycja 6 : 1,44% (451 głosów)
- SZYMAŃSKA Beata: pozycja 7 : 1,44% (451 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOJUSZ OBYWATELSKI GRUDZIĄDZ MACIEJ GLAMOWSKI:
- GLAMOWSKI Maciej Jan: pozycja 1 : 4,34% (1 356 głosów)
- DECKER Przemysław Marcin: pozycja 2 : 4,34% (1 356 głosów)
- ROCŁAWSKI Szymon Filip: pozycja 3 : 4,34% (1 356 głosów)
- LEWANDOWSKA Magdalena Joanna: pozycja 4 : 4,34% (1 356 głosów)
- KUŹMAK Celina Dorota: pozycja 5 : 4,34% (1 356 głosów)
- NOWAK Krystyna Barbara: pozycja 6 : 4,34% (1 356 głosów)
- KUPIS Dorota: pozycja 7 : 4,34% (1 356 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZYMAŃSKI Sławomir Andrzej: pozycja 1 : 3,05% (1 301 głosów)
- DZIEDZIC Krzysztof: pozycja 2 : 3,05% (1 301 głosów)
- ORDON Elżbieta Maria: pozycja 3 : 3,05% (1 301 głosów)
- WTOREK Jan: pozycja 4 : 3,05% (1 301 głosów)
- BERTRAM Alicja Krystyna: pozycja 5 : 3,05% (1 301 głosów)
- SZULC Arleta Dorota: pozycja 6 : 3,05% (1 301 głosów)
- PAWŁOWSKA Danuta Bożena: pozycja 7 : 3,05% (1 301 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- OGONOWSKA Edyta Renata: pozycja 1 : 4,74% (2 020 głosów)
- KEMPIŃSKI Robert Jan: pozycja 2 : 4,74% (2 020 głosów)
- KOCIK Krzysztof Andrzej: pozycja 3 : 4,74% (2 020 głosów)
- PORAZIK Krystyna: pozycja 4 : 4,74% (2 020 głosów)
- KOWALSKA Hanna: pozycja 5 : 4,74% (2 020 głosów)
- BERGMAŃSKI Wiktor Andrzej: pozycja 6 : 4,74% (2 020 głosów)
- CIEŚLAKIEWICZ Mateusz: pozycja 7 : 4,74% (2 020 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA DROGA CZAS GRUDZIĄDZA:
- SZYMAŃSKI Tomasz Karol: pozycja 1 : 1,43% (608 głosów)
- KOTEWICZ Aleksandra Maria: pozycja 2 : 1,43% (608 głosów)
- DEMBOWSKA Małgorzata Agnieszka: pozycja 3 : 1,43% (608 głosów)
- CZERWIŃSKI Wojciech: pozycja 4 : 1,43% (608 głosów)
- TOKARSKA Magdalena Andżelika: pozycja 5 : 1,43% (608 głosów)
- KASPEREK Małgorzata Barbara: pozycja 6 : 1,43% (608 głosów)
- BALICKI Andrzej: pozycja 7 : 1,43% (608 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOJUSZ OBYWATELSKI GRUDZIĄDZ MACIEJ GLAMOWSKI:
- KOWAROWSKI Łukasz Mariusz: pozycja 1 : 5,06% (2 157 głosów)
- MIEDZIANOWSKI Grzegorz Jan: pozycja 2 : 5,06% (2 157 głosów)
- DROZDECKA Aleksandra Ewa: pozycja 3 : 5,06% (2 157 głosów)
- ADAMOWICZ Krzysztof Stanisław: pozycja 4 : 5,06% (2 157 głosów)
- SZMIT-LASKOWSKA Elżbieta: pozycja 5 : 5,06% (2 157 głosów)
- TREPKOWSKA Jolanta Maria: pozycja 6 : 5,06% (2 157 głosów)
- SZYSZKA Stanisław: pozycja 7 : 5,06% (2 157 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOSIŃSKI Krzysztof Roman: pozycja 1 : 2,54% (2 648 głosów)
- BRZOZOWSKI-OLEKSIAK Andrzej Marcin: pozycja 2 : 2,54% (2 648 głosów)
- CZEPEK Marek Józef: pozycja 3 : 2,54% (2 648 głosów)
- WITKOWSKI Andrzej Franciszek: pozycja 4 : 2,54% (2 648 głosów)
- KACZERSKI Krystian: pozycja 5 : 2,54% (2 648 głosów)
- DULEMBA Lucyna Maria: pozycja 6 : 2,54% (2 648 głosów)
- ŁUKASIK-KUKUŁA Magdalena Stefania: pozycja 7 : 2,54% (2 648 głosów)
- CZYŻ Władysława Stefania: pozycja 8 : 2,54% (2 648 głosów)
- KORTAS Roman Andrzej: pozycja 9 : 2,54% (2 648 głosów)
- KURMINOWSKA Julia Stefania: pozycja 10 : 2,54% (2 648 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SMOLAREK Tomasz Jerzy: pozycja 1 : 4,28% (4 454 głosów)
- POKORA Krzysztof Piotr: pozycja 2 : 4,28% (4 454 głosów)
- ŻEBROWSKI Mariusz Arkadiusz: pozycja 3 : 4,28% (4 454 głosów)
- SPICZAK-BRZEZIŃSKA Aleksandra Ewa: pozycja 4 : 4,28% (4 454 głosów)
- REETZ Andrzej Kazimierz: pozycja 5 : 4,28% (4 454 głosów)
- LEŚNIEWSKA Grażyna Jadwiga: pozycja 6 : 4,28% (4 454 głosów)
- SIENKIEWICZ Jacek Kazimierz: pozycja 7 : 4,28% (4 454 głosów)
- KASPROWICZ Malwina Agnieszka: pozycja 8 : 4,28% (4 454 głosów)
- KOSIŃSKI Krzysztof: pozycja 9 : 4,28% (4 454 głosów)
- DĄBROWSKA Ewelina: pozycja 10 : 4,28% (4 454 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA DROGA CZAS GRUDZIĄDZA:
- ŁASIŃSKI Marcin Tomasz: pozycja 1 : 0,93% (964 głosów)
- GOSZKA Anna Barbara: pozycja 2 : 0,93% (964 głosów)
- KLECZEWSKA Teresa Maria: pozycja 3 : 0,93% (964 głosów)
- BAŁKA Mirosław: pozycja 4 : 0,93% (964 głosów)
- WYDRZYŃSKI Wiesław: pozycja 5 : 0,93% (964 głosów)
- GRABOWSKA Monika: pozycja 6 : 0,93% (964 głosów)
- RAMS Wiktor Władysław: pozycja 7 : 0,93% (964 głosów)
- GRABOWSKI Paweł Marcin: pozycja 8 : 0,93% (964 głosów)
- ŻURAWSKA Iwona Elżbieta: pozycja 9 : 0,93% (964 głosów)
- SKOWROŃSKI Sławomir: pozycja 10 : 0,93% (964 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOJUSZ OBYWATELSKI GRUDZIĄDZ MACIEJ GLAMOWSKI:
- GURBIN Szymon: pozycja 1 : 2,25% (2 339 głosów)
- GBURCZYK Maciej: pozycja 2 : 2,25% (2 339 głosów)
- ORZECHOWSKI Mateusz: pozycja 3 : 2,25% (2 339 głosów)
- KACZOROWSKA Maria Ewa: pozycja 4 : 2,25% (2 339 głosów)
- MELKOWSKA-LEMKE Kamila: pozycja 5 : 2,25% (2 339 głosów)
- CZEPEK Jakub Arkadiusz: pozycja 6 : 2,25% (2 339 głosów)
- FLACZYŃSKI Lech Wiesław: pozycja 7 : 2,25% (2 339 głosów)
- MELLER-MURAWSKA Dorota Maria: pozycja 8 : 2,25% (2 339 głosów)
- BETLEJEWSKA Wioleta: pozycja 9 : 2,25% (2 339 głosów)
- TESZ Włodzimierz Marek: pozycja 10 : 2,25% (2 339 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?