Koszykówka 3x3: Szkoła Podstawowa nr 11 z Jeleniej Góry w wojewódzkim finale

Przemysław Kaczałko
Zespół Placówek Pozaszkolnych - Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze był organizatorem turnieju finałowego w koszykówce 3x3 strefy obejmującej dawne województwo jeleniogórskie. Do rywalizacji przystąpiło 7 szkół podstawowych. Kto wywalczył awans do wojewódzkiego finału?

W turnieju wzięło udział 7 szkół podstawowych (klasy I-VI), które zagrały systemem każdy z każdym. Komplet zwycięstw zanotowali koszykarze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze, a na drugim miejscu podium stanęła ekipa ze Zgorzelca, która uległa tylko jeleniogórzanom z "Jedenastki" (10:13). Zacięta walka była o najniższy stopień podium, bowiem Bolesławiec i Ptaszków zdobyły po 9 punktów, jednak w bezpośrednim pojedynku lepszy był Oxpress z Bolesławca. Mecz pomiędzy zainteresowanymi decydował też o kolejności miejsc 5-6, gdzie Szkoła Podstawowa nr 10 z Jeleniej Góry pokonała Szkołę Podstawową w Lubomierzu 7:2. Na 7. pozycji uplasował się Zespół Szkół ze Świeradowa-Zdroju.