Koszykówka: Turów przegrywa, Trefl mocniejszy

Grzegorz Bereziuk
Michael Kuebler zdobył wczoraj dla Turowa 8 punktów
Michael Kuebler zdobył wczoraj dla Turowa 8 punktów Grzegorz Bereziuk
Do spotkania z Treflem w Zgorzelcu podchodzono optymistycznie. Trudno się dziwić, PGE Turów wygrał ostatnie cztery mecze, a w Poznaniu odrobił 20 pkt straty.

- Taką drużynę chcieliśmy w Zgorzelcu oglądać od początku sezonu - walczącą do samego końca - cieszył się prezes klubu Jan Michalski. W poprzednim sezonie w pierwszej rundzie play-off koszykarze ze Zgorzelca ulegli Treflowi 1:3, ale nie rozpatrywali meczu w kategorii rewanżu.

Po 20 min przewaga gospodarzy wynosiła 9 pkt, ale Jacek Winnicki miał do zawodników pretensje. Trefl w pierwszych 20 min miał bowiem 9 zbiórek w ataku. W końcówce trzeciej kwarty goście uciekli aż na 10 pkt (67:77), lecz zgorzelczanie nie z takich opresji potrafili wychodzić. Dogrywka. W niej walka trwała cios za cios. Na 12 s przed końcem był remis po 81. Chwilę potem, po rzutach wolnych Lorinzy Harringtona, goście prowadzili 83:81. W ostatniej akcji piłkę w rękach mieli gospodarze, ale nie mieli pomysłu na odzyskanie prowadzenia i ostatecznie przegrali 81:83.

Teraz przed zgorzelczanami przerwa, a 2 stycznia o godz. 18 czarno-zieloni podejmą lidera rozgrywek, Energę Czarnych Słupsk. Z kolei 5 stycznia PGE Turów w drugim spotkaniu fazy grupowej PP o godz. 18.30 zagra u siebie z Zastalem.

PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 81:83 (20:13, 16:14, 21:29, 18:19, d. 6:8)
Turów: Brkić 17 (3), Thomas 13 (2), Zigeranović 11, Kuebler 8 (2), Bochno 9 (3), Wysocki 8, Tomaszek 7, Jackson 6, Gabiński 2, Koljević 0.
Trefl: Kikowski 21(4), Waczyński 13 (3), Harrington 10 (2), Gustas 11 (1), Ceranić 9, Dylewicz 8, Kinnard 6, Ljubotina 5.

Inne mecze 11. kolejki: Kotwica - Siarka 87:97 po dogr. (16:27, 17:22, 23:18, 23:12, 8:18); AZS Koszalin - PBG Poznań 81:76, (28:19, 13:16, 20:15, 20:26); Polonia - Czarni 78:82 (18:10, 16:25, 21:27, 23:20); Polpharma - Zastal 82:61 (17:18, 22:20, 23:14, 20:9); Asseco - Anwil 15 stycznia.