Łużyce lepsze od Olimpii. Zdecydowały ostatnie minuty meczu

Grzegorz Bereziuk
W meczu 3. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań pokonały Olimpię z Kamiennej Góry. O sukcesie zespołu trenera Rafała Wichowskiego zdecydowała sytuacja z 54 minuty spotkania.

Od początku do ataku ruszyli gospodarze. Pierwszy raz Dariusz Hołda musiał interweniować w 7. min. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym uderzał Marcin Fereniec, ale golkiper Olimpii sparował piłkę na rzut rożny. W 27. min po uderzeniu Rafała Macioszczyka piłka odbiła się od słupka. Późnej szczęście nie dopisało Kamilowi Młynarskiemu, który uderzył w poprzeczkę. Po przerwie do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, ale to Łużyce zdobyły gola. W 54. min z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Sudnik, piłka trafiła do Jakuba Gilewskiego i po chwili zatrzepotała w sieci. 5 minut później Konradowi Starczewskiemu wyszedł tzw. centro-strzał. Bramkarz Olimpii nie opanował piłki, ta spadła pod nogi Młynarskiego, który z huknął nad poprzeczką. W kolejnych minutach goście mieli dwie szanse by odpowiedzieć. Najpierw szczęścia zabrakło Arkadiuszowi Kwaśniewskiemu, a następnie uderzenie Konrada Domina obronił golkiper Łużyc. W końcówce groźnie strzelali Starczewski oraz Młynarski. Ten drugi nie miał szczęścia. Tuż przed końcem prowadząca mecz Elżbieta Faryniarz podyktowała dla Lubania rzut karny, ale wspomniany Młynarski przegrał pojedynek z bramkarzem. W doliczonym czasie gry za brzydki faul na rywalu czerwoną kartkę zobaczył Paweł Jakimowicz. Po chwili jeszcze z rzutu wolnego uderzał Łukasz Kraszewski, ale Michał Trzajna odbił piłkę.

W innych meczach 3. kolejki: Pieńsk - Ruszów 4:3, Bolesławiec - Świerzawa 1:1, Lubomierz - Wykroty 1:4, Leśna - Warta Bolesławiecka 2:1, Piechowice - Mirsk 1: 0, Osiecznica - Szklarska Poręba 3:1.