Świetna gra Jaramaza nie wystarczyła. PGE Turów Zgorzelec przegrywa w VTB

TOK
PGE Turów Zgorzelec przegrał z BK Donieck
PGE Turów Zgorzelec przegrał z BK Donieck TOK
PGE Turów Zgorzelec w hali przy Maratońskiej podejmował dzisiaj (3 listopada) drużynę BK Donieck. Po bardzo wyrównanym pojedynku o końcowym rezultacie zadecydowała dogrywka. Świetny występ zaliczył Nemanja Jaramaz, zawodnik sprowadzony do PGE Turowa przed obecnym sezonem.

PGE Turów Zgorzelec - BK Donieck

Na brak emocji kibice w Zgorzelcu nie mogli narzekać. Akcja, za akcję, punkt za punkt, tak w skrócie można opisać dwie pierwsze kwarty. Żaden zespół nie zdobył większej przewagi niż 5 punktów. Gdy pod koniec drugiej kwarty goście z Ukrainy prowadzili właśnie 5 oczkami wszystko wskazywało na to, że na przerwę zawodnicy PGE Turowa Zgorzelec zejdą w mało optymistycznych nastrojach. Nic z tych rzeczy, bo po raz kolejny czarno-zieloni udowodnili, że w tym sezonie są drużyną z charakterem i w 90 sekund zdobyli pięć punktów. Rzutem za trzy równo z końcową syreną popisał się Jaramaz. Drużyny zeszły na przerwę przy stanie 50:50.

Druga odsłona meczu miała podobny przebieg do pierwszych 20 minut. Ponownie żadna z drużyn nie mogła utrzymać chwilowej przewagi. Popis gry dał Nemanja Jaramaz, który w trzeciej kwarcie rzucił 14 punktów. W drużynie gości dobre zawody rozgrywał znany z polskich parkietów Ben McCauley, który w całym meczu zdobył 28 punktów. Po 30 minutach gry Donieck prowadził jednym punktem – 73 do 72. Początek czwartej kwarty tchnął nadzieje w zgorzeleckich kibiców. Po punktach Taylora, Wiśniewskiego oraz Kuliga było 81 do 76, a do końca meczu trochę ponad 7,5 minuty. Niestety słaba gra w obronie pozwoliła doskoczyć gościom z Doniecka i na 5 minut do końca był remis 81 do 81. Szansa na zwycięstwo pojawiła się, gdy Damian Kulig trafił za trzy punkty, a do końcowej syreny pozostawało nieco ponad 60 sekund. Niestety za chwilę zgorzelczanie nieuważnie zagrali w obronie i „trójkę” trafił Bernard King ustalając wynik 89 do 89. Niestety w dogrywce zawodnikom Turowa zabrakło pary i doświadczenia i przegrali ostatecznie 104 do 108.

Trzeba pochwalić obie drużyny za postawę na boisku. Mecz obfitował w wiele ciekawych i szybkich akcji, a atrakcyjności dodawały popisy rzutowe Jaramaza, który w całym meczu zdobył 30 punktów, trafiając sześć rzutów za trzy! Po meczu Miodrag Rajkovic przyznał, że ma jeszcze młody zespół, który cały czas zdobywa doświadczenie. - Priorytetem jest dla nas zdobycie mistrzostwa krajowego – dodał Rajkovic na konferencji prasowej. Kolejny mecz w lidze VTB PGE Turów Zgorzelec rozegra 18 listopada z rosyjskim Enisey Krasnoyarsk.